O mne

V súčasnosti som zapísaný na štúdium celoživotného vzdelávania na „Univerzite Života“ :-)  V minulosti som pôsobil na fakulte Športu a Manažmentu. Venoval som sa 8 rokov gymnastike a ďalších 12 futbalu. Oba športy ma obohatili aj poznačili. Dnes sa venujem rozvíjaniu pohybového potenciálu. Hľadám pohybovú harmóniu a dá sa povedať, že gymnastika mi dala pohybovú všestrannosť, ohybnosť, koordináciu, silové základy a futbal atletické a vytrvalostné schopnosti.

Čo sa týka záujmov, žijem pohybom, som zvedavý, fascinuje ma ľudské telo a som rád keď rozumiem tomu čo robím a ako veci fungujú. Životné situácie, radosti aj ujmy ma priviedli k proaktívnejšiumu mysleniu, čiže aj predchádzaniu a prevencii, čo ma priviedlo k ešte intenzívnejšiemu vnímaniu, pozorovaniu a chápaniu života. Rád sa učím z chýb a zo života vráskavejších, úspešnejších a skúsenejších ľudí ako som sám. Z toho vyplynula moja životná filozofia neustáleho poznávania, učenia sa nových vecí, napredovania a sebarozvíjania, kde tento proces nikdy nekončí. Vďaka nej som začal hľadať spôsoby ako by som svoj celkový potenciál mohol rozvíjať. Tieto myšlienky ma postupne priviedli k záujmovým oblastiam ako funkčná, športová a preventívna medicína, nutriterapia, vedy o športe a ľudskom tele, psychológia, východné filozofie a podobne. Väčšinu charakterizuje holistický pohľad a prístup k riešeniu problémov ako celku, nikdy nie jednej izolovanej časti ako to rieši konvenčná medicína. Zmysel vidím v poznávaní života iba ako celku tela, mysle a duše.

“Zmyslom života je smiať sa, milovať a zanechať po sebe trocha viac lásky a dobra.”

Pracujem na tom aby som bol každým dňom kvalitnejšou osobnosťou, sprievodcom, trénerom a učiteľom pohybu, expertom na výživu, životosprávu, prevenciu chorôb, zranení a porúch, ale hlavne človekom.

Životné motto: Žiť “primitívnejšie” (prirodzenejšie, jednoduchšie) a bližšie k prírode, ale hodnotnejšie a slobodnejšie. Jesť vyberavejšie a prirodzenejšie, ale kvalitnejšie a výživnejšie. Hýbať sa viac, ale inteligentnejšie. Myslieť rozumom a vnímať srdcom, ale užitočnejšie a pokornejšie (nesebecky).

Mojou prácou a poslaním je podporovať ľudí na vlastnej ceste, inšpirovať k vlastnému rozvoju a pomáhať im pri budovaní základov tých najdôležitejších životných oblastí.

Tomáš Považan
Tel.: 0904 188 099
E-mail: tommypovajean@gmail.com

O mne

Páčil sa Vám článok? Povedzte o ňom aj Vašim priateľom:
Jedálniček