how to create a website
Mobirise

Puzzle Života

III. aktualizované vydanie (548 str.) 

Ovládni svoje telo. Nastav myseľ. Staň sa lepším človekom a partnerom pre druhého (358 str.)
+ Mentor z Facebooku (200 str.)


Najaktuálnejšia kniha o životospráve a sebarozvoji na slovenskom trhu. Obsahuje manuál s nástrojmi, ktoré vám môžu pomôcť vybalancovať a poskladať
10 dôležitých oblastí prirodzenou, inteligentnou a zábavnou cestou.

V čom spočíva originalita tejto knihy a čím je iná?

V prvom rade vám neponúka len recepty a cviky. Prečítaním celej knihy získate pevné základy v najdôležitejších životných oblastiach a nástroje pomocou, ktorých môžete rozvíjať svoj celkový - telesný, mentálny aj duchovný potenciál. Zbaví vás pochybností z presýtenia informácií a tým pádom aj stresu.

V II. aktualizovanom vydaní nájdete konkrétne príklady z výživy, tréningu a pohybu, odkazy na hlbšie články a zdroje na zahraničné aj domáce weby, knihy, autority v oblasti. Ako aj jedinečný obsah, pod názvom Mentor z FB, ktorý som spracoval a dlhoročne zbieral hlavne kvôli sene. Nikdy by ma nenapadlo, že to raz zverejním. Ak ste zvedaví prečo som tak urobil a čo obsahuje, čítajte nižšie. 

AKTUÁLNOSŤ a ODBORNOSŤ 

Kniha nie je písana vedecky ani ezotericky. Obsahuje najnovšie poznatky z oblasti športových vied, západnej a východnej medicíny, psychológie ako aj návody úspešných a obdivuhodných osobností.

ÚPRIMNOSŤ 

V knihe nájdete mnohé moje osobné skúsenosti, mojich klientov a odpovede na otázky mnohých ľudí, životné situácie a priznané chyby, prekonané problémy, ale hlavne fungujúce systémy a vyriešené prekážky. Knihu som písal ako by som sa prihováral priateľovi.

Mobirise

PRAKTICKOSŤ 

Obsah je písaný v bodoch, zarážkach, radách a odporúčaniach aby bol pre vás ľahko uchopiteľný a použiteľný do slovenského každodenného života.

JEDNODUCHOSŤ, STRUČNOSť, JASNOSť A ZROZUMITEĽNOSŤ

10 kapitol napísaných v duchu: 

„Čo je jednoduché to je správne. Čo nevieš vysvetliť jednoducho, tomu nerozumieš“.

Minimalizmus

Minimum obrázkov a siahlo-dlhého textu bez pointy. 


Mobirise

Mentor z FB


"Mať  v začiatkoch mentora
 je najŕychlejší spôsob rastu".

Časť Mentor tvorí 211 strán vtipne, odžito a múdro o tom AKO vďaka mentalite hojnosti a úspechu získať prachy, ženy, sex resp. lásku, pokoj, šťastie... Ako sa z módu obeti (bankrot, rozvod, odmietnutia, životné dno...) stať tvorcom svojho života s jasným zámerom. 

Petr Casanova vytvoril 220 tisícovú komunitu FC (FirstClass.cz) v Česku a na Slovensku.

Petr Šebesta tisícky fanúškov a čitateľov FC umne bavil a dokázal strhnúť svojimi príspevkami.

Ak sa vám páčili napr. knihy od Tima Ferrisa, niečo mi hovorí, že si túto knihu zamilujete a budete radi listovať znova a znova. Preto aj bola napísaná. Nechcem aby ste ju zhltli za 2 dni a odložili do poličky. Hlavne Mentora odporúčam čítať každý deň jednu Radu.   

Sám som to urobil asi 5 krát. A stovky týchto "tajných spisov", ktoré som nikdy nemyslel, že niekedy zverejním by inak upadli do FB zabudnutia.

Materiál som si pre osobné účely ukladal denodenne niekoľko rokov až som si jedného dňa uvedomil. "Čítaš desiatky kníh ročne a pri tom najviac ti dali práve tieto "rady". A tak jedného dňa som si povedal: 

"Ak dokázali tak výrazne pomôcť mne v mojom raste a myslení a tisíckam ďalším na úspešnom portáli, potom 100% pomôžu aj druhým. Bola by škoda aby ostali v mojom PC".  


Úryvok z úvodu
"Všetci prežívame inú fázu života. Sme na inej úrovni poznania aj vedomia. Postupne sa každý z nás rozvíja a naberá vlastné skúsenosti podla svojho filtra vnímania, ktorý je daný výchovou, kultúrou, prostredím, ľuďmi okolo nás, hodnotami, postojmi a tiež rozdielnou citlivosťou na bolesť a podobne".

Poznáte niektoré zdroje, autority, weby, značky, osobnosti, knihy ?

Kniha je destilovaným extraktom dlhoročne "nasávaných" informácií hlavne (samo)štúdiom, seminármi, konferenciami, prednáškami, kurzami + obohatené o autorove vlastné poznatky a skúsenosti s klientmi (ľuďmi). 


Obľúbený výrok:
"Najlepšou učebňou života je minulosť vráskavejšieho, úspešného a obdivuhodného človeka".

Čo povedali prví čitatelia

"Tomáša poznám už dlhšiu dobu a vidím u neho veľký posun z pohľadu vnímania života. Táto kniha v sebe ukrýva niečo viac ako len text. Ukrýva v sebe základné princípy života človeka.Pokiaľ sa budeme riadiť aspoň niektorými z nich, môže nám to pomôcť urobiť veľký obrat v chápaní našich životov."

ING. IGOR ZELINA, 26r.
BÝVALÝ REPREZENTANT V KARATE, HOROLEZEC

"Obsah knihy Puzzle života som nasiakol pri grafickej a štylistickej úprave viac ako ktokoľvek iný. Kniha mi zmenila pohľad na určité životné oblasti a ešte viac sa na mne podpísali osobné konzultácie s Tommym. Treba to jednoducho zažiť :)"

JAKUB ŠARVAIC, 23r.
GRAFICKÝ DIZAJNÉR

"Tomáša som oslovila na konci roku 2013 odkedy sa stal mojím trénerom a neskôr priateľom. Môj životný štýl sa začal odvtedy meniť, spočiatku veľmi ťažko, ale človek si začal postupne osvojovať tieto zmeny. Predtým som si nevedela predstaviť, aby sa môj deň začínal inak ako raňajkami s rožkami alebo chlebom a teraz už ani neraňajkujem. Naučil ma radosti z pohybu a spoznávať svoje telo - čo môžem a nemôžem robiť a hlavne prečo, ako byť silnejšia a zároveň flexibilnejšia. Vždy je tu pre mňa, keď mám otázky alebo sa mi ozvú problémy z minulosti, ktoré boli dlho zanedbávané a postupne pracujeme na ich odstránení a vybudovaní si svalov a kondičky bezpečnou formou. Dúfam, že táto kniha pomôže niekomu sa zorientovať v tomto svete rýchlejšie ako to trvalo mne :)"

Andrea D, 29r.
EVENT MANAGER

"Kniha na mňa urobila veľmi pozitívny dojem. Pôsobila na mňa motivujúco a inšpiratívne. Dozvedel som sa veľa nových myšlienok a zaujímavých informácií, ktoré dopĺňajú skvelé citáty. Je písaná ľahko zrozumitelne no s veľkou výpovednou hodnoutou. Kniha je vhodná pre celé spektrum čitateľov, hlavne tých, ktorí si prechadzajú cez rôzne životné úskalia, ako aj tých, ktorí sa chcú obohatiť a zlepšiť svoj životný potenciál. Každý si tam nájde nejaké chýbajúce dieliky na poskladanie svojich puzzle".

Andrej Výboh, 27r.
ACCOUNT ASISTENT

Odborníci / Osobnosti / Podnikatelia / Športovci

Kniha je pekne a ľahko napísaná pre ľudí, ktorí sa v týchto veciach nepohybujú a nevyznajú, ale chcú na sebe pracovať. Kapitola sloboda pohybu ako prejav sily sa mi táto časť páčila najviac. Ľudia ani nevedia o koľko prichádzajú keď sú obmedzení pohybom.

Z hľadiska prevencie výborný recept k pozitívnym zmenám vo svojom živote a nasmerovaniu k aktívnemu životnému štýlu pokrývajúca mnoho oblastí. Mnohým ľuďom môže pomôcť uvedomiť si celkový obraz o zdraví.

Kniha opisuje princípy ktoré môžu viesť k spokojnejšiemu životu a mnohé z nich aj ja sám dodržiavam a vidím že fungujú. Odporúčam teda každému si ju prejsť a aplikovať z nej čo najviac.

Skvelá kniha pre skvelé nastavenie mysle, ktoré potrebuje mať každý, kto sa rozhodol napĺňať svoje ciele. A ciele nedosahujeme len kvôli tomu, že si ich stanovíme ale kvôli tomu, že na ceste za nimi sa staneme osobnosťou, ktorá dané ciele MÔŽE uskutočniť (postoje, schopnosti, vedomosti). A práve Tommyho kniha poskytuje užitočný prehľad postojov, schopností a vedomostí, ktoré si na ceste za svojimi cieľmi potrebujete osvojiť…

Povieš si, ďalšia nudná kniha, akých sú na našom trhu stovky. Ale mýliš sa. Kniha na 200 stranách jednoduchou formou spracováva to, čomu hovoríme základy šťastného ľudského bytia. Dokonca vo veľmi konkrétnych podobách. Ak chceš byť v živote aspoň trochu šťastný a spokojný, prečítaj si ju.

Táto kniha mi ukázala ako brať veci z iného uhlu pohľadu, ako sa radovať z maličkostí, vnímať svoje telo, no hlavne spoznať samú seba a dospieť k harmónii duše a tela. Odporúčam prečítať každému, kto je odhodlaný zmeniť svoj život k lepšiemu. Puzzle Života je jednoduchým a zrozumiteľným návodom k tomu ako to docieliť. Na zmeny nikdy nie je neskoro, treba len začať.

Táto kniha je výborný návod ako si vybudovať pevné základy pre budovanie šťastného a úspešného života. Obsahuje množstvo motivačných a inšpiratívnych rád, ktoré vás posunú v živote vpred. Predovšetkým však obsahuje konkrétne návody, ako dosiahnuť rovnováhu v 10 kľúčových oblastiach života. Výhodou knihy je tiež jej jednoduchosť a preto ju čitateľ ľahko pochopí a vstrebe dôležité myšlienky. Knihu Puzzle života by som odporučil najmä mladým ľuďom, ktorí hľadajú vo svojom živote zmysel a ich cesta za šťastím je stále vo fáze hľadania.

Tommy veľmi príjemným spôsobom opisuje 10 oblastí života, v ktorých by sme sa mali posúvať a rozvíjať, aby sme sa jednoducho cítili SKVELE. A koniec koncov, o tom to celé je… Výborná práca!

Predstavte si, že váš život sa skladá z mnohých tanierov a Vy ste ich žonglérom. Jeden z nich je duševné zdravie, ďalší zase Vaše telo, vzťahy a tak podobne. Myslím si, že by malo byť cieľom každého z nás, aby nám ani jeden z týchto pomyselných tanierov nespadol a nerozbil sa. K tomu Vám pomôže práve táto kniha. Vybalancovať tie ozaj podstatné oblasti v živote a nájsť to, čo v živote hľadáme.

Náš úspech a dosiahnutie vysnívaných cieľov a teda celkovo aj života záleží od viacerých faktorov. Niektoré sú však dôležitejsie, iné super dôležité, iné nepodstatné. Na to, aby sme prišli na to, ktoré sú podstatné pre nás potrebujme otvorenú myseľ, inšpiráciu a seriózne kritické experimentovanie. Len tak získavame lepšie poznatky a odhaľujeme skutočné príčiny efektov, ktoré zaživame každý deň. A práve preto, sa mi ráta táto kniha a autorov pohľad na problematiku. Netlačí na silu nejakú dogmu, ale snaži sa cez vlastné skúsenosti zamyslieť nad možnými riešeniami a ponúka skvelé tipy pre vlastné experimentovanie a postupné prebudovanie zakotvených presvedčení pre ktoré často zlyhávame. Otvorte si myseľ a myslím, že môžem smelo prehlásiť, že keď zodpovedne aplikujete čo i len 20% Tomyho poznatkov, tak môžete očakávať reálne, rýchle a hmatateľné zlepšenia. :-)…

Osobný kontakt má pre mňa najväčšiu hodnotu. Preto so všetkými klientmi, s ktorými spolupracujem najprv spoločne optimalizujeme ich životosprávu. Vnímam ako veľký benefit, keď už človek má vytvorené základy. Preto kúpou tejto knihy okrem toho, že investujete do seba a podporujete moju prácu, môžete očakávať aj zvýhodnené ceny na prípadnom osobnom seminári, Campe, prednáške či tréningoch. 

Budem rád ak mi napíšete na tommy@tommypovajean.com ako sa vám kniha páčila, ako sa vám darí, prípadne s niečim poradím.

Mgr. Tomáš Považan

Spoluzakladateľ a kondičný tréner v EFFORT Fitness & Training Center v B. Bystrici. Podnikateľ. Športovec. Lektor. Odborník na výživu a preventívnu životosprávu. Autor rôznych vzdelávacích materiálov: diár SelfManager II., Kalorický Sprievodca, videoprogramy ako Handstand Master Level 1, OOST Level 1-5.

Neformálne manažér zdravia, študent a milovník života.Viac o mne, službách, článkoch na TommyPovajean.com

Vyberte si podľa seba

E-kniha, Tlačená kniha alebo oboje

13 €

Preferujete digitálnu verziu na čítanie z mobilu a tabletu kedykoľvek a kdekoľvek ?

15,90 €

Alebo Vás viac poteší vôňa papieru, 3D realita a klasika do ruky pred spaním či rituál ku káve a čaju?

23,90 €

Čo ak by Vám najviac pre svoj rast, pohodlie a flexibilitu vyhovovalo oboje ?

Kniha Puzzle Života je dostupná tiež online a v kníhkupectvách


"Existuje jediný kúsok vo vesmíre, ktorý môžeme s istotou zlepšiť a to sme MY sami".
Veľa zábavy s Puzzle Života  
S úctou Tommy

Informujte sa

Mgr. Tomáš Považan                     
tommy@tommypovajean.com
+ 421 904 188 099
 obchodné podmienky

Predajca

Health & Wealth s.r.o