ČO JE SELFMANAGER ?

Určite ste už počuli o time managemente. V skutočnosti, ale čas riadiť nedokážeme. Jediné čo dokážeme je riadiť seba.

Hovorí sa, že keby sa zaujímal každý o seba, bolo by na tomto svete o každého postarané.

Niektoré veci v živote neovplyvníme a to okolnosti, ktoré nám doň vstupujú a správanie druhých voči nám. Nad životom teda  nemáme moc, ale máme možnosť si vybrať v každej situácií ako zareagujeme. No to chce silu, to chce uvedomenie, to chce plán, to chce top informácie, podporu aj uvoľnenie. Kde to všetko vziať ? Sám som si túto otázku kládol a tak som si zo všetkých nadobudnutých poznatkov a skúseností takýto nástroj, ktorý mi umožni z časti fungovať automatizovane a organizovane vytvoril. Predstavujem ti teda multi funkčný nástroj na usmernenie mysle, externú pamäť a generátor energie s laserovým zameraním.

PRÍBEH alebo Čo mi chýbalo v iných diároch a prečo som si potreboval vytvoriť iný nástroj ?

Možno sa stalo aj tebe, že si sa prichytil, že svoje plány, úlohy, stretnutia, nové informácie, nákupné zoznamy máš v tablete, v mobile, v notebooku, na zdrapoch, kancelárskych papieroch, google drive no jednoducho všade a nikde.

Možno sa ti tiež stalo, že si si kúpil diár a zistil si, že prvých 10 strán je zaprataných s nepoužiteľným obsahom. Potom si konečne prišiel k dnešnému dátumu a tam si mal prinajlepšom tri riadky resp. jeden úzky stĺpec. Svoje poznámky si si mohol písať po obrysoch alebo voľných miestach ľubovoľných stránok v diáre.

AKO FUNGUJE MOZOG, MYSEĽ, INŠPIRÁCIA, NEKONEČNÁ INTELIGENCIA A TVORENIE ?

Náš mozog je náš najvýkonnejší logický procesor. Vyrobil atómovú bombu, poslal raketu do vesmíru, vytvoril umelecké diela a symfónie. Má však jednu vlastnosť a dvojsečnú zbraň. Je ovplyvnený emóciami a neustále prijíma zvonka informácie (počúvaním, vnímaním, videním, pozorovaním, čítaním…) Pracuje s takými informáciami akými ho obklopujeme.

Čítame obohacujúce a odborné publikácie našich záujmových oblastí alebo sledujeme životy iných na FB a celebrity v novinách ? Zaujímame sa o to čo je všetko na našej zemi možné vidieť, uskutočniť, precestovať, ako komu pomôcť alebo sa obklopujeme správami o atentátoch, vojnách, voľbách, protestoch, krízach, prírodných nešťastiach a utrpení ?

Áno našu myseľ buď kŕmime láskou, nádejou, hojnosťou a dobrom alebo strachom, závisťou, nenávisťou a hnevom. Prebieha to stále vedome či nevedome. Všetci dobre vieme ako sa cítime. Naše emócie sú výsledkom toho čo do seba dovolíme preniknúť.

„Z nádoby v ktorej nie je žiadny jed. Žiadny jed nevytečie“.

Ak sa už aj rozhodneme na sebe pozitívne pracovať a tvoriť si svoj život, potrebujeme sa naučiť našu energiu koncentrovať. Všetci máme 100% energie. Ale ak ju budeme míňať na veci, ktoré nedokážeme zmeniť, budeme sklamaní a frustrovaní. Potrebujeme to robiť inteligentne a koncentrovane.

Všetci dobre vieme čo sa stane, keď na suché seno správne nasmerujeme lupu. Koncentrujeme energiu na jedno miesto, ktoré nakoniec seno zapáli. Na to aby sme boli úspešní potrebujeme veci dokončovať a sústrediť sa na jednu vec.

Selfmanager vyzerá ako diár, ale nie je iba diár. Nešlo o to vytvoriť kalendár, ale vytvoriť nástroj, ktorý ti pomôže v nasledovnom.

V ČOM TI MÔŽE SELFMANAGER POMÔCŤ ?

 1. Začať deň s nadšením. Nastavením mysle tzv. rannou sprchou vďačnosti (odkiaľ) na svoje ciele (kam), kde ti tvoj šikovný pomocník pripomenie aké úžasné je, že si sa prebudil.
 2. Umožní prehľadne si zapísať denný harmonogram do 18 riadkov predstavujúcich 18 bdelých hodín, vhodný na zapísanie stretnutí, úloh viazaných na čas. Ďalej miesto pre TOP niekoľko najdôležitejších úloh dňa, ktorých dokončenie má najväčší vplyv na priblíženie sa k svojim cieľom a kvalite svojho života. Krátkodobé ciele, ktoré chceš dokončiť do 100 dní, budeš mať na očiach každý deň a kŕmiť tak svoje podvedomie, ktoré bude generovať nové myšlienky až vznikne konkrétny postup. Jednoducho všetko dôležité pre skutočne naplnený deň.
 3. Dostatočný priestor na vlastné poznámky, myšlienky, koncepty, nové informácie ako napr. tréningový plán, či poznámky z porady, zo školy, článkov, štúdií alebo aj nákupy.
 4. Záverečné bilancovanie dňa a upozornenie k napláňovaniu ďalšieho dňa vedúceho k vytvoreniu pravidelnému zvyku.
 5. Pomocou záložky „stres manažmenť“ môžeš urgentne svoje pocity vyriešiť radami na vybrané oblasti ako vzťahy, práca, pochybnosti o sebe samom.
 6. Pracovať so svojimi cieľmi a snami kreatívne, efektívne, zábavne a konzistentne.
 7. Budeš mať po ruke zásobník cvikov na každý deň, obrázok anatómie celého tela a zoznam ne/prirodzených potravín, ktoré za rok budeš lepšie ovládať ako študent športovej fakulty.

PRE KOHO JE TENTO DIÁR ?

 • Pre pripravených ľudí na sebe denodenne pracovať so svojimi plánmi, úlohami a hlavne myšlienkami.
 • Pre ľudí, ktorí už dospeli k poznaniu, že jedine s laserovým zameraním sa na svoje ciele – sa k ním dá dopracovať.
 • Pre každého oldschool, ktorý má rád papier a pero.
 • Kto hľadá diár bez zbytočnosti a balastu ako záchranné čísla do Bangladéšu, meniny Vendelína alebo sviatky na Malte.
 • Pre toho koho zaujíma vlastný rozvoj. Chce mať zdravé, silné a zdatné telo. Svoju myseľ používať ako nástroj za vlastným naplnením a úžitku druhým.

V DIÁRI NENÁJDEŠ

✘ Horoskopy

✘ Bohužiaľ ani zverokruh

✘ Meniny sporadických oslávencov ako Viola, Beňadik, Olympia… Avšak narodeniny najdôležitejších ľudí v svojom okolí by si si mal vyznačiť a takýto priestor tam nájdeš.

✘ Motivačné citáty na každý deň

✘ Grafické orientálne vzory na úkor prehľadnosti a účelnosti zaberajúce miesto

✘ Medzinárodné telefonické číslo do Ugandy a štátne sviatky na Malte

✘ Autopilota a asistentku na samozapísanie a vykonanie úloh miesto teba

✘ Obal z talianskej koženky.

ČO OBSAHUJE SELFMANAGER A AKÉ SÚ JEHO VÝHODY ?

✔ Návod na použitie všetkých funkcií.

✔ Obraz snov – miesto kde idealizuješ a tvoríš. Svoj vnútorný svet premietaš na papier a už tým svoje myšlienky začleňuješ do reálneho života.

✔ Zoznam cieľov – miesto kde aktívne dlhodobo pracuješ na svojom naplnení a svojich túžbach. V tomto procese ťa čaká jedno prekvapenie premeny.

✔ Rozloženie strany dňa tak aby si s ním zaspával a tešil sa na prebudenie a tvorenie toho nasledujúceho. Osobne sa teším ešte na produktívnejšie kráľovanie na WC tróne.

✔ Pomocné záložky „ranná sprcha vďačnosti“ a „prvá pomoc pri strese“. Nechaj sa prekvapiť

✔ Kľúčové otázky, ktoré si potrebujeme klásť každý deň alebo nám môžu pomôcť v období bezradnosti.

✔ Miesto kde si môžeš zapísať jednorázové potrebné údaje ako krvná skupina, bankové účty, či šifrované otázky.

✔ Predpokladám, že rád čítaš a vzdelávaš sa. Nájdeš tu špecializované zoznamy, ktoré ti pomôžu udržiavať prehľad v tom odkiaľ čerpáš informácie (book wishlist, internetové zdroje, …).

✔ Vzdelávacie materiály ako zoznam ne/ prirodzených potravín, základné cviky s vlastným telom a ako aj základy ľudskej anatómie.

V neposlednom rade SelfManager II. je pre ľudí, ktorí si kladú ciele a pracujú s nimi celoročne, nie len na začkiatku roka. Preto je nedátovaný a obsahuje len 33 týždňov. Začať môžete kedykoľvek, no plánovať a pripravovať sa musíte dopredu. Podľa názoru autora, je lepšie si aktualizovať ciele a s celým diárom 2 x ročne ako raz.  Urobte sebe alebo svojmu blízkemu radosť nie len na Vianoce. V Knihe Puzzle Života sa dozviete o 10 najdôležitejších životných oblastiach, získate návody a nástroje na ich realizáciu. A Diár SelfMANAGER II vám bude pomáhať tieto puzzle 365 dní v roku skladať, plniť, realizovať. Naučte sa riadiť seba, užívať si cestu za cieľmi. Nechvátiť sa.

Ak máte záujem objednať pre seba či svojho blízkeho Selfmanagera II., ktorý vám pomôže starať sa o svoje telo, udržiavať pozornosť vašej mysle zameranú na to dôležité a cítiť sa tak lepšie a naplnenejšie, vyplňte prosím nasledujúci formulár. Ak máte záujem aj o knižku kliknite na odkaz www.kniha.tommypovajean.com

OBJEDNAŤ Selfmanager 2017

Autor knihy Puzzle Života, silovo – nápravný tréner, odborník na výživu a preventívnu životosprávu. Ako „manažér zdravia“ pomáham ľuďom s optimalizáciou životosprávy – pohyb, výživa, spánok, nastavenie mysle, vzťahy, prevencia, príroda, sebarozvoj, ktoré vedú k napĺňaniu ich života a cieľom.

Prirodzená strava a manažment stresu sú pravdepodobne najkľúčovejšími faktormi k podpore samoliečebných mechanizmov organizmu. Preto som napísal knihu Puzzle Života, ktorá je základným manuálom a odporúčam ju všetkým svojim súčasným aj budúcim klientom. Vykonaním tohto samoštúdia urobíme prvý krok k mentalite úspechu a vykročeniu na svoju novú cestu. Môžete tak ušetriť mnoho peňazí a najmä svojho životného času. Ovládni svoje telo, nastav myseľ. Staň sa lepším človekom a lepším partnerom pre druhého – je podtitul tejto publikácie.

Ak sa ti páčil tento článok, nezmeškaj nový a ostaň informovaný. Rovnako sa môžeš tešiť na 30 dňovú Lifestyle Academy, ktorá ťa každý deň niečo naučí.

Získaj sprievodcu ne/prirodzenými potravinami + Návod na zostavenie jedálnička podľa individuality, denného harmonogramu a cieľa.

Vaše údaje sú u nás v bezpečí spracované podľa slovenskej a európskej legislatívy. Potvrdením tlačidla vyjadrujete súhlas so spracuvaním podľa zásad vašich údajov. Žiadny SPAM. Odber možné zrušiť kedykoľvek.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho zdieľať: