img_20170424_173331

[POZOR Aktualizácia] 

Aktuálne prebieha prihlasovanie na outdoor skupinové tréningovy  v období 30. apríla – 30. august 2018. Informatívny popis a minulé projekty v jadre článku. Prihlasovanie a cena na konci.


Možno ste zaregistrovali, že som minulé roky organizoval Workshopy a tréningy v mestskom parku zamerané na techniku, vnímanie a prácu so svojim telom (kombinovaná yoga, základy gymnastiky, kalistenika, funkčný tréning a iné). Jednoducho mám rád pohyb vonku, ako prezradili aj v startitup.

lenin


Alebo, že vediem semináreskupinové tréningy s názvom GymnasticStrength 2 x v týždni v gyme – Centrum funkčného tréningu (www.cftbb.sk) zamerané na silové a pohybové základy (práca a učenie s vlastným telom ako aj bremenom).

 

Po minulom úspešnom roku. OUTDOOR 2018

Nazdávam sa, že spojenie prírody a prirodzených pohybov s inteligentým tréningom (anatómia, individualizácia, postupný progres) systémom (bezpečnejšie formy behu, selektovaných cvikov/ drillov/ pohybov, intervalov, objemu) sú efektívnym druhom pohybu pre väčšinu ľudí a zároveň nevyhnutným predpokladom dosahovania  telesno – mentálnych cieľov so zdravotno – preventívnym ohľadom.

Dnes trpíme nedostatkom pohybu a trávenia času na slnku, čerstvom vzduchu a v prírode. Sám si neviem predstaviť život bez behu, bicyklu, túr, slnka, prírody, futbalu, tanca a … aj napriek tomu, že silovú gymnastiku milujem. No a veľa ľudí, ktorých poznám a trénujem jednoducho iný pohyb nemá okrem toho vo fitku. A to sú teda z tých aktívnejších. No, ale z mojej skúsenosti aj to je málo, pokiaľ okrem toho nenasledujú ďalšie aktivity.

Veda hovorí o 3 silových tréningov pre začiatočníkov a 2 pre profesionálov [1]. 

Čo napísali o našich outdoorových tréningoch 2017  v BBonline.sk

KDE SA BUDÚ KONAŤ TRÉNINGY ?

Silovo – kondíčné tréningy tak ako minulý rok aj tento sa budú konať na tomto exkluzívnom  mieste vybavenom s perfektným Workout ihriskom, dlhými schodami, atletickou dráhou a naklonenou rovinou.

img_20170424_173620 img_20170424_173531 img_20170424_173418 img_20170424_173917 img_20170424_173331

Základy atletiky, gymnastiky, silovo – funkčného tréningu

 

Samozrejme takýto tréning nie je najlepší a najvhodnejší pre každého. No je to to najlepšie, čo aktuálne viem ponúknuť. Najviac si odnesú mierne pokročilí cvičenci resp. s minulými športovými skúsenosťami, aj napriek tomu, že sa vždy snažím prispôsobiť náročnosť úrovni zdatnosti. Nikoho nevyhadzujem. Každý si príde na svoje pokiaľ chce. 

Zdatnejší ide vo väčšej intenzite, resp. v rámci svojho cieleného zamerania, zatiaľ čo začiatočník sa učí techniku, základy a atletické schopnosti má nastavené podľa seba, nie ostatných. Dôležité je chcieť sa učiť, pravidelne skúšať a trénovať.

Fakt je taký, že najprv sa potrebujeme dostať na optimálnu hmotnosť, rozvíjať pohybové a silové základy, stabilitu, techniku a až potom to spojiť do niečoho intenzívnejšieho.

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť  niekoľko zdrojov 12 spôsobov rozvoja silového tréningu, ktorými sa môžete ubrať do budúcna (silová gymnastika, práca s kettlebelom, funkčný tréning, práca s vlastným telom, silový tréning – trojboj a iné…)

Základná pohybovo – silová úroveň sa vyžaduje a rovnako tiež dobrý zdravotný stav. Výhodou tohto tréningu je, že sa len nebehá a len neposilňuje. Telo využíva všetky energetické zdroje, všetky svalové vlákna, široku variabilitu pohybov, najprirodzenejšie pohybové lokomócie (chôdza, beh). Strieda sa pokojné dýchanie, vyššia intenzita, sústredenie atď atď. Dobré počasie, slnko, teplo, dobrá nálada a atmosféra sú všetko obrovským bonusom, ktoré celý pocit zo všetkého umocňujú.

OUTDOOR TRÉNINGY SÚ PRE TEBA AK:

 • máš rád beh, schody, trocha potu a kolektívnu zábavu (ak aj nemáš, beh sa budeme snažiť zlepšiť)
 • chceš sa naučiť TOP poznatky a zručností, ktoré viem a ktoré si momentálne schopný zapracovať do svojej úrovne z atletiky, kalisteniky/ silovej gymnastiky a silového, fukčného a kondičného tréningu (práce s vlastným telom a jeho porozumenie)
 • si zdravotne v poriadku a fyzicky na dobrej úrovni
 • ak si chceš zlepšiť kondičku, pripravuješ sa na letné športy/ aktivity a súťaže
 • vek a pohlavie, nie sú dôležité
 • sa nevieš dokopať sám trénovať, behať a dobre ti padne stabilná skupina a organizovaný tréning
 • chceš dokonca tieto tréningy spojiť s vlastným predĺženým behom, bicyklom
 • robíš futbal, cyklistiku, beháš a chceš sa zlepšiť v technike, sile aj kondícií

TRÉNINGY NIE SÚ PRE TEBA VHODNÉ AK:

 • máš výraznú nadváhu
 • si po úraze, zranení
 • NEMôŽEŠ behať (potom to nemá až taký zmysel a odporúčam skupinové tréningy v cft, kde sa najprv silovo a technicky pripravíš, schudneš, upravíš životosprávu a podobne)
 • si profík a potrebuješ individuálny plán

AKO BUDÚ TRÉNINGY VYZERAŤ ?

 1. Testovanie (kondičné, silové)
 2. Rozcvičenie a rozohriatie (výklus, atletická abeceda, základné pohybové vzory, dýchacie cviky, mobilita, aktivácie)
 3. Cviky s vlastným telom prispôsobené zdatnosti (kruhy, hrazda, trx, zem – budem sa snažiť prispôsobiť vhodné variácie)
 4. Rôzne intervaly (schody, rôzne behy objem, intenzitu  prispôsobime zdatnosti skupiny)

CIEĽ

Cielom je vytvoriť stabilnú skupinu, dobrý kolektív, ktorý bude pravidelne trénovať. Vytvorenie príjemnej kultúry,  kde sa budeme podporovať, zabávať a dobre cítiť. A v konečnomdôsledku sa aj každý zlepší, zosilnie, získa kondičku, nové zručnosti a vedomosti.

ČO AK BUDE PRŠAŤ ?

Dohodneme sa v internej FB skupine. Je rozdiel prehánka, búrka a týždená zmena počasia. Možno prehodíme deň.

 1. Možnosť je tréning presunúť do Centrumu Funkčného Tréningu
 2. Možnosť je tréning presunúť na iný deň resp. hodinu

ORGANIZÁCIA

Tréningy sú už nastavené pondelok 18:00 a Štvrtok 18:00 pod internátmi filozofickej fakulty UMB v BB na ulici Tajovského 51 (hneď vedľa tenisovej akadémiu Edmund Pavlík).

Prosím nových záujemcov aby ma priamo kontaktovali na FB alebo na tommy@tommypovajean.com a dohodli si INTRO (30 – 60min. vždy v pondelok pred tréningom). INTRO je povinné pre začiatočníkov a úvod do tréningového procesu, nastavenie úrovne, vysvetlenie programu.

Prihlasovanie a odhlasovanie minimálne deň dopredu. Minimálny počet zúčastnených 4 osoby.

CENNÍK

Cena 1 tréningu je 5€/ cca 90 min.

Zvýhodený balík 15 tréningov …… 60€

Celý 4 mesačný kurz ………………… 100€

*Odhadovaný počet tréningov celého kurz je 32.

V prípade naplnenia a záujmu je možnosť zaviesť / pridať ďalšie tréning.

SOCIÁLNE VYBAVENIE

K dispozícií nie sú šatne. adresaWC by malo byť k dispozícií vo vedĺajšej tenisovej akadémií. Myslím si, že s vodou a základnými potrebami na tie dve hodiny aj s cestou nebude mať nikto problém.

ČO AK SI NIE SOM ISTÝ ČI NA TO MÁM

Ak ťa nebaví beh alebo nemôžeš behať, rozumnou alternatívou je vlastný bicykel na ktorom sa dajú robiť intervaly.

Ak na tieto tréningy zatiaľ kondične nemáš, stále môžeš prísť na môj silovejší a technickejší tréning GymnasticStrength v rozvrhu www.cftbb.sk ŠTVRTOK 16:30, SOBOTA 10:00, kde ťa naučím ako lepšie rozumieť svojmu telu a určite zosilnieš, čo sú predpoklady pre budovanie kondície.

ĎALŠIE MOŽNOSTI

 • Individuálne tréningy alebo v dvojici (princíp a miesto rovnaké, akurát individuálne prispôsobené + možnosť tréningy v gyme za nepriaznivých podmienok resp. potreby)
 • Celodňové Workshopy a semináre. (Najbližší Seminár OOST 15. apríla 2018 – Ovládni a oprav svoje telo Level 1 – 5 pre začiatočníkov, pokročilých, bývalých a súčasných športovcov, trénerov, terapeutov a samoukov

Zhodnotenie outdoor tréningov 2017. Prihlasovanie na rok 2018 otvorené

Tréning si vyskúšalo presne 23 ľudí. Kvôli počasiu odpadol len jeden (hneď prvý). Nezranil sa nikto. Niektorí vytvorili pevné jadro, iní aspoň vyskúšali a naučili sa niečo nové o sebe alebo o ponúkanom systéme a filozofii. Ako to prebiehalo si môžete pozrieť v tomto videu. Na letný tréningový a vzdelávací kurz 2018 sa môžete prihlásiť cez formulár dole.


O MNE

profil-tpSom silovo – nápravný tréner. Špecializujem sa na silovú gymnastiku, futbal , pohybový rozvoj a nápravu. Pomáham klientom (športovcom, podnikateľom, talentovanej mládeži, ale aj ľuďom so sedavým zamestnaním) odstraňovať bolesti, obmedzenia, disfunkcie a disbalancie a zároveň ich učiť lepšie pohybové vzorce, rozvíjať ich silové a pohybové schopnosti. Celkovo ich pripravovať k nárokom každodenného života, udržateľnej výkonnosti profesionálneho športu či jednoducho zvýšiť kvalitu svojho života.

Organizujem vzdelávacie semináre, praktické Workshopy a firemná školenia (napr. problometika sedenia, životosprávy, wellbing a kultúra). Som autorom tréningového a vzdelávacieho videoprogramu Ovládni a oprav svoje telo Level 1 – 5 pre cvičenie vonku s využitím kdekoľvek, vzdelávacích publikácií ako manuál na životosprávu Puzzle Života či diárový nástroj plánovania SelfManager II.

Stále hrám amatérky futbal, zdokonalujem sa v atletike, silovú gymnastiku a silový tréning beriem profesionálne, chodím na kurzy salsy a bachaty, mám rád turistiku, behám v prírode, rád rozvíjam nové zručnosti, učím sa nové veci a poznávam pohybový ako i celkový rozvoj v najširších súvislostiach.


PRIHLASOVANIE na OUTDOOR Tréningy „letný kurz“ od 30. apríl – do 30. august 2018

Ak ideš do toho alebo máš otázky či nejasnosti vyplň prosím nasledovný

>>>>>>>>>>>>FORMULÁR<<<<<<<<<<<

Následne ďalšie informácie a prihlasovanie bude prebiehať cez internú FB skúpinu. Ak chceš trénovať s parťákom, tak mu daj o tom tom vedieť.

Autor knihy Puzzle Života, silovo – nápravný tréner, odborník na výživu a preventívnu životosprávu. Ako „manažér zdravia“ pomáham ľuďom s optimalizáciou životosprávy – pohyb, výživa, spánok, nastavenie mysle, vzťahy, prevencia, príroda, sebarozvoj, ktoré vedú k napĺňaniu ich života a cieľom.

Prirodzená strava a manažment stresu sú pravdepodobne najkľúčovejšími faktormi k podpore samoliečebných mechanizmov organizmu. Preto som napísal knihu Puzzle Života, ktorá je základným manuálom a odporúčam ju všetkým svojim súčasným aj budúcim klientom. Vykonaním tohto samoštúdia urobíme prvý krok k mentalite úspechu a vykročeniu na svoju novú cestu. Môžete tak ušetriť mnoho peňazí a najmä svojho životného času. Ovládni svoje telo, nastav myseľ. Staň sa lepším človekom a lepším partnerom pre druhého – je podtitul tejto publikácie.

Ak sa ti páčil tento článok, nezmeškaj nový a ostaň informovaný. Rovnako sa môžeš tešiť na 30 dňovú Lifestyle Academy, ktorá ťa každý deň niečo naučí.

Získaj sprievodcu ne/prirodzenými potravinami + Návod na zostavenie jedálnička podľa individuality, denného harmonogramu a cieľa.

Vaše údaje sú u nás v bezpečí spracované podľa slovenskej a európskej legislatívy. Potvrdením tlačidla vyjadrujete súhlas so spracuvaním podľa zásad vašich údajov. Žiadny SPAM. Odber možné zrušiť kedykoľvek.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho zdieľať: