V súčasnosti som zapísaný na štúdium celoživotného vzdelávania na „Univerzite Života“ 🙂

V minulosti som pôsobil na fakulte Športu a Manažmentu. Venoval som sa 8 rokov gymnastike a ďalších 12 futbalu. Oba športy ma obohatili aj poznačili. Dnes sa venujem rozvíjaniu pohybového potenciálu. Hľadám pohybovú harmóniu a dá sa povedať, že gymnastika mi dala pohybovú všestrannosť, ohybnosť, koordináciu, silové základy a futbal atletické a vytrvalostné schopnosti.

Čo sa týka záujmov, žijem pohybom, som zvedavý, fascinuje ma ľudské telo a som rád keď rozumiem tomu čo robím a ako veci fungujú. Životné situácie, radosti aj ujmy ma priviedli k proaktívnejšiumu mysleniu, čiže aj predchádzaniu a prevencii, čo ma priviedlo k ešte intenzívnejšiemu vnímaniu, pozorovaniu a chápaniu života. Rád sa učím z chýb a zo života vráskavejších, úspešnejších a skúsenejších ľudí ako som sám. Z toho vyplynula moja životná filozofia neustáleho poznávania, učenia sa nových vecí, napredovania a sebarozvíjania, kde tento proces nikdy nekončí. Vďaka nej som začal hľadať spôsoby ako by som svoj celkový potenciál mohol rozvíjať.

Tieto myšlienky ma postupne priviedli k záujmovým oblastiam ako funkčná, športová a preventívna medicína, nutriterapia, vedy o športe a ľudskom tele, psychológia, východné filozofie a podobne. Väčšinu charakterizuje holistický pohľad a prístup k riešeniu problémov ako celku. Z môjho pohľadu umenie sebarozvoja spočíva v rozvíjaní a poznávaní života ako celku – tela, mysle a duše.

“Zmyslom života je smiať sa, milovať a zanechať po sebe trocha viac lásky a dobra.”

Pracujem na tom aby som bol každým dňom kvalitnejšou osobnosťou, sprievodcom, trénerom a učiteľom pohybu, expertom na výživu, životosprávu, prevenciu chorôb, zranení a porúch, ale hlavne človekom.

Životné motto: Žiť “primitívnejšie” (prirodzenejšie, jednoduchšie) a bližšie k prírode, ale hodnotnejšie a slobodnejšie. Jesť vyberavejšie a prirodzenejšie, ale kvalitnejšie a výživnejšie. Hýbať sa viac, ale inteligentnejšie. Myslieť rozumom a vnímať srdcom, ale užitočnejšie a pokornejšie (nesebecky).

Mojou prácou a poslaním je podporovať ľudí na vlastnej ceste, inšpirovať k vlastnému rozvoju a pomáhať im pri budovaní základov tých najdôležitejších životných oblastí.

Tomáš Považan

Autor knihy Puzzle Života, silovo – nápravný tréner, odborník na výživu a preventívnu životosprávu. Ako „manažér zdravia“ pomáham ľuďom s optimalizáciou životosprávy – pohyb, výživa, spánok, nastavenie mysle, vzťahy, prevencia, príroda, sebarozvoj, ktoré vedú k napĺňaniu ich života a cieľom.

Prirodzená strava a manažment stresu sú pravdepodobne najkľúčovejšími faktormi k podpore samoliečebných mechanizmov organizmu. Preto som napísal knihu Puzzle Života, ktorá je základným manuálom a odporúčam ju všetkým svojim súčasným aj budúcim klientom. Vykonaním tohto samoštúdia urobíme prvý krok k mentalite úspechu a vykročeniu na svoju novú cestu. Môžete tak ušetriť mnoho peňazí a najmä svojho životného času. Ovládni svoje telo, nastav myseľ. Staň sa lepším človekom a lepším partnerom pre druhého – je podtitul tejto publikácie.

Ak sa ti páčil tento článok, nezmeškaj nový a ostaň informovaný. Rovnako sa môžeš tešiť na 30 dňovú Lifestyle Academy, ktorá ťa každý deň niečo naučí.

Získaj sprievodcu ne/prirodzenými potravinami + Návod na zostavenie jedálnička podľa individuality, denného harmonogramu a cieľa.

Vaše údaje sú u nás v bezpečí spracované podľa slovenskej a európskej legislatívy. Potvrdením tlačidla vyjadrujete súhlas so spracuvaním podľa zásad vašich údajov. Žiadny SPAM. Odber možné zrušiť kedykoľvek.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho zdieľať: