cover-photo

[Aktualizované 16.1.2019]
Čo sú silovo – pohybové základy  a stojí za to ich chcieť vôbec rozvíjať (*Video ukážka úplne dole) ? Možno chcete zlepšiť techniku, zvýšiť bezpečnosť a zefektívniť tréningový proces a progres. Možno trpíte následkami neaktivity alebo športovej špecializácie. Chceli by ste spoznať nasledovný systém a koncept silovo – nápravného tréningu, ktorý je osobným extraktom silovej gymnastiky, fukčného a silového tréningu, bojových/ tanečných/ pohybových umení a rôznych metód terapie a (p)rehab prípravy ? Druhý krát v histórií kurzu sa seminár predĺžil na 2 dni a ponúka tak viac ako 15 intenzívnych praktických hodín, ktoré vám možno pomôžu ušetriť roky tréningu so zbytočnými chybami a omylmi. 

LEKTOR

Mgr. Tomáš Považan, CFSC  (pseudoname Tommy Povajean), absolvent FTVŠ UK (kvalifikácia, vzdelanie, doškolovanie a skúsenosti), silovo – nápravný tréner, zo svojej minulosti bývalý gymnasta, futbalista. Dnes sa venuje pohybovému rozvoju, udržateľne zvyšujúcemu výkonu a bezpečnému rozvoju sily, prevencii vzniku zranení a degeneratívnych štrukturálnych zmien spôsobených nevedomým životným štýlom ako napr. nevhodná športová a pracovná špecializácia. Ďalej profesionálne silovej gymnastke, silovo – pohybovej príprave (hlavne futbal a športy s podobným základom – rýchlosť/ sila). Profesionálne  školí, trénuje a delí sa o svoje poznatky so zverencami a verejnosťou. Je autorom vzdelávacieho a tréningového videprogramu OOST Level 1 – 5, najaktuálnejšej knihy o životospráve a sebarozvoji na slovenskom trhu Puzzle Života, diára SelfManager II. určený pre približovanie sa k svojim cieľom radostnejším spôsobom.  Pravidelne organizuje semináre a prednášky na rôzne témy fyzického aj celkového rozvoja.

Prečo robím čo robím ? Sen č. 1 – stať sa profi futbalistom nevyšiel. A tak si plním sen č. 2 – robiť čo ma baví a rozvíjať svoj celkový potenciál vrátane fyzického aj napr. prostredníctvom silovej gymnastiky. Okrem toho sa snažím byť vzorom, deliť sa o skúsenosti a nadobudnuté poznatky, ktoré som v svojich časoch nepoznal. Chcem dať šancu ďalším. Snom č. 3 je čo najdlhšie na najvyššej úrovni si užívať možnosti, ktoré mi telo poskytuje (sebarealizácia, príroda, cestovanie, tanec, out/ indoor športy, beh, umenie, nové aktivity, výchovu ďalších generácií až po milostný život).

22861810_10209612911272536_6269382682989282287_o_fotor_collage

POPIS SEMINÁRU OOST Level 1 – 5

Ovládni a oprav svoje telo Level 1 – 5 (OOST Level 1 – 5) je názov praktického semináru, ktorý sa aktuálne koná len 2x do roka (najbližšie jeseň 2019). V poradí ide už o 14ty (11xBB, 2x BA, 1xČR), ktorým prešlo viac ako stovka ľudí.

Tvorí ho systém z vybraných pohybov/ cvičení zo silovej gymnastiky, funkčného a silové tréningu, bojových, tanečných a pohybových umení ako aj terapie a (p)rehab prístupov, ktoré sa mi rokmi efektívnosťou a jednoduchosťou overili či už pri vlastnom progrese alebo s desiatkami „trainees“.

Rovnako je to možnosť pre klientov videoprogramu a členov skupiny OOST Level 1 – 5 si prejsť program naživo s autorovou pomocou a individuálnou optimalizáciou. Výhodou je samozrejme nezastaviteľná aktualizácia poznatkov, konceptu a pravidelné dopĺňanie cvikov. 

Na seminári budeme používať gymnastické základy  a prostriedky: ako hrazdy s rôznym úchopom, vysoké aj nízke kruhy, bradlá, zem. Rôzne moderné pomôcky a „hračky“ ako foam rollery (masážne valce), expandre, minibandy, trx, jednoručky, kettlebely, osky ktoré pomáhajú lepšie pochopiť, vnímať a precítiť poznatky z funkčnej anatómie, biomechaniky, kineziológie…

CIEĽ A PROGRAM

To čo chceme je priblížiť sa k pohybovej harmónií spojenej s radosťou, rozvojombezbolestnosťou. Niet inej cesty ako spoznávať a učiť sa od ďalších ľudí. Seminár má teoreticko – praktický charakter, čo si povieme, to si ukážeme.

Zámerom semináru „OOST Level 1 – 5“ je budovanie pohybovo – silových základov dolných,/ horných končatín a trupu. Ukážeme si chyby a vhodnejšie technické prevedenie základných cvikov/ pohybov na základnej a pokročilej úrovni rôznych variácií od 1 až 5 úroveň v rámci ťahovej/ tlakovej sily v horizontálnej aj vertikálnej osi tela. Ako najsilnejší článok semináru možno vyzdvihnúť plynulosť prechodu k jednotlivým úrovniam, čo je väčšinou hlavným nedostatkom bežného cvičenia. Ľudia nevedia kam smerujú alebo nevedia prekonať „plató“ resp. sa posunúť ďalej. Kruhy sú vynikajúcim nástrojom, ktorý z praxe pristane väčšine dámam a ponúka obrovské možnosti pre mužov, avšak ich využívanie je nedostatočne pochopené a sprístupnené.  

PROGRAM:

I. Teoretická časť (úvod, prezentácia, poznatky, princípy, systém)
II. Praktická časť
1. časť Warm Up (RAMP metóda, mnoho variácií)
2. časť Level 1 – 5 trup (funkcie – anti-lateral flexion, antiextension, antiflexion)
3. časť Level 1-5 horné končatiny (horizontálny/ vertikálny ťah/ tlak)
4. časť Level 1 – 5 dolné končatiny (tlak, ťah, uni/ bilateral)
III. Diskusia  


ČO SA NAUČÍTE ?

 • široký repertuár ako sa efektívne a zábavne rozcvičiť, rozhýbať, zahriať (metóda RAMP Warm Up-u) bez ohľadu na to, či to bude DOMA, VONKU, V PRÁCI alebo vo FITKU. Vysvetlíme si princíp ovplyvňovania nálady (biochemickými procesmi, ovplyvňovanie CNS), ako rozlíšiť fyzickú/ psychickú únavu. Ukážeme si drilly viacerých svetových osobností a škôl, podelím sa o informácie a skúsenosti, ktoré som načerpal účasťou na svetových školeniach, konferenciách, samoštúdiom alebo testovaním (Football Medical Conference, Dr. McGill a Dr. Lehman  , Exos, NKT – neuro kinetoc therapy, EPI – elite performance institut, CFSC – Michael Boyle, Coach Sommers – GymnasticBodies, Dr. Andre Ospina – FRC, Kinstretch, Dr. Rusin, Dr. Willsey, Dr. Harden, Todd Wright, Mike Robertson, Dr. Tom Walters, Dr. Adam McCluskey, Dr. Leon Knight, , Ben Bruno, Bret Contreras, Dr. Pavel Kollár – DNS, Martin Snášel, Radovan Gergeľ, Iĺja Ćíž, Vlado Zlatoš, Tím NoWillNoSkill Academy…) z ktorých si budete môcť vybrať a zostaviť to čo vám aktuálne vyhovuje.
 • Naučíte sa správnejšiu techniku viac ako 50 cvikov (nastavíte sa na svoju úroveň a budete vidieť cestu kam sa chcete dopracovať) v nadväzujúcej postupnosti, ktoré môžeme robiť s vlastným telom na zemi, s bremenami alebo na gymnastických náradiach a ako postupovať krok po kroku
 • Naučíte sa jednoducho uchopiteľné nápravné postupykorektívne cvičenia, ktorými sa dajú riešiť bežné problémy alebo úplne nahradiť či doplniť cviky, ktoré pre vás nie sú vhodné zo systému (každý z nás má slabé články, ktoré vychádzajú z toho čo sme ne/robili celý život, je fain sa o nich dozvedieť a riešiť čím skôr ak už teraz viete, že vás obmedzujú. Môže ísť o členky, hĺbku drepu a bolesť, dysfunkcie spôsebené slabosťou alebo nedostatočnou neurologickou aktivitou, nesprávne pochopené asymetrie a dysbalancie, tuhé ramená, znížený rozsah a bolesť krku, bolestivosť a chatrnosť zápästí, bolesť krížov a slabosť trupu, problémy s kolenami….). Nebolestivé dysfunkcie len ťažko sami odhalíme. Bolestivé patria do rúk špecialistom. Tu treba zvážiť príčinu a) degenerácia a zlé dlhodobé vzory ? b) štrukturálna zmena vyvolaná externou silou napr. úraz, havária, zlomeniny, pády a iné ? 
 • Rozoberieme si najproblémovejšie partie a opakujúce sa problémy, chybné pohybové vzorce a poruchy. Vysvetlíme si dôležité anatomické zákonitosti ako predísť zbytočným zraneniam
 • Vysvetlíme si ako zväčšovať svoj funkčný rozsah (sila svalov v rozsahu a pohyblivosť kĺbov), pomocou posilňovania antagonistov, dýchania, recipročnej inhibície, mobility (pohyblivosti kĺbov), postizometrického uvoľnenia a prečo klasický strečing krátkodobo nefunguje, resp. kedy má pasívny strečing svoje využitie a ako sa zorientovať
 • Naučíte sa lepšie dýchať a zistíte súvislosti prečo je to dôležité (napoviem, za deň urobíme 21 600 nádychov )
 • Dozviete sa aktualizované informácie, ktoré systém neustále vylepšujú. Napr. doplňujúce cviky/ pohyby, ktoré som sa naučil pri práci s rôznymi klientmi, ktoré im robili problémy a dotvárajú tak komplexnejší systém aj z pohľadu nápravy (vybrané izolované cvičenia v otvorenom aj zatvorenom reťazci na najčastejšie problémové partie ako ramená, bedrá, členky, iliopsoas, abductory a iné…).
 • Okrem sily vrchnej časti tela, sa budeme venovať aj sile dolnej časti tela. Nepôjde len o drep na 1 nohe, ale skôr hľadanie najefektívnejšej a bezpečnejšej cesty k sile a výkonu. Využijeme všetky dostupné prostriedky v gyme, ktoré obohacujú seminár oproti videoprogramu (trapbar, odporúčané variácie mŕtvych ťahov, drepov, praktické testy…).

e-system-oost

PRE KOHO JE SEMINÁR URČENÝ:

 1. Pre trénerov a terapeutov, ktorí sledujú moju prácu a buď sú zvedaví o čom je systém, ako zapadá do ich práce a v čom sa odlišuje. Alebo sa chcú dozvedieť nové informácie, ktoré som nadobudol študovaním svojich zdrojov. Ak sa cítia pod levelom môjho poznania, určite to bude pre nich prínosom.
 2. Súčasní alebo bývalí amatérski/ profesionálni športovci, ktorí sa chcú dovzdelať, získať poznatky do svojho športu alebo každodenného života, za účelom zvýšenia sily, mobility a celkovej fyzickej pripravenosti. napr. v silovej príprave, naučiť sa lepšie rozumieť svojmu telu a práci s ním alebo riešiť nejaké následky svojej jednostrannej špecializácie ako napr. stuhnutosť bedier a lýtok u atlétov a športových hrách, chronické bolestivé zápaly pri aktivitách s nekonečnými sériami a premáhaním v každom tréningu až po bežné následky náhodných úrazov a zranení pri kontaktných športov, pádov a preceňovania svojich síl.
 3. Pre verejnosť a ľudí, ktorí začínajú pociťovať nekomfort vo vlastnom tele, potrebujú riešiť svoju neaktivitu resp. sedavé zamestnanie, ktoré sú dnešným primárnym problémom degenerácie a deformácie tela ako aj príčina bolestí, nadváhy a stresového vypätia. Určite odhalíte mnoho spôsobov ako do svojej životosprávy zakomponovať viac „liečivého aj zábavného“ pohybu.
 4. Najviac ho ocenia ľudia (samoukovia??), pre ktorých je pohyb potešenie, povolanie, naplnenie a nie trest. Využívajú každú voľnú chvíľu na čerpanie energie z rôznych aktivít a chcú sa dozvedieť viac. Ďalším dôvodom môže byť, že sa chcú ďalej zlepšovať, no nikdy nemali možnosť šport/ tréning/ pohyb študovať. Ak ste dočítali až sem a popis, cieľ a filozofia s vami rezonujú, potom je seminár určite pre vás.

Filozofia stručne

Telo potrebuje štrukturálnu rovnováhu (svalové reťazce, joint by joint koncept stability a mobility, koaktivácia a hlavne vedomá kontrola pohybu) a všestranné pohybové a energetické využitie (intenzita a pohybový repertuár, ktorý si všetci vyberáme na základe svojho životného štýlu). Podobne ako v iných oblastiach, nikto iný za nás túto úlohu nevyrieši. Každý nám môže niečo odovzdať, ale vyzobnúť si a pochopiť to čo potrebujeme, môžeme len MY sami. Rád sa podelím o svoj systém zložený z najnovších poznatkov zo sveta silového tréningu a pohybu, ktorý je limitovaný práve mojim chápaním. Na základe všetkého spomenutého dokážete posúdiť, či vám seminár má čo dať alebo nie. Dôležité je porozumieť princípom a mechanizmom ľudského tela, ktorých je na rozdiel od metód len pár. Mojou úlohou vás bude jednoducho, zrozumiteľne a zábavne viesť a učiť. A tým odovzdať najefektívnejšie nástroje ovládania svojho tela.

Teším sa na vás osobne.

Absolventi posledného semináru z apríla 2018

Ešte raz ďakujem za peckový deň.  Odpoveďe: 1. Teoretická časť v pohode. 2. Plynule si prešiel všetko. 3.celkovo mega super.  4. veľmi zrozumiteľne úplne stačilo. 5 nenapadá mi 6. Ubehlo to ako voda, super široký záber 7.určite ano, tešil som sa ale predčilo to moje očakávania veľký zážitok a skúsenosti.  8. ano s pozdravom… Andrej

Tento seminár mi dal viac ako som čakala,takže vrele odporúčam všetkým zvedavcom a športovým zanietencom..Celý seminár sa niesol v priateľskej atmosfére a na veľmi profesionálnej úrovni a na základe vlastnej precítenej skúsenosti som odhalila svoje slabé miesta a odišla som s návodom ako na nich popracovať,čo je super… Valéria

Tommy-ho seminár je spestrením pre všetkých, ktorých uviazli v pohybovom stereotype a hľadajú nové výzvy. Nakoľko na sebe chalanisko tvrdo pracuje, aby to dotiahol až na samotný pomyselný trénerský olymp, môžete sa spoľahnúť, že ním poskytnuté informácie a zručnosti sú starostlivo vyselektované a pripravené Vás posunúť vpred. Lukáš

Určite, rád by som sa zúčastnil takého kurzu už keď som mal 15-16 a začínal som cvičiť aby som predišiel zbytočným zraneniam, chybnej technike a zlozvykom. Mne to úplne naplnilo a prekonalo očakávania a myslím že každý si z toho niečo odnesie vzhľadom na široký záber … Adam

 


DÁTUM

6-7 apríl (sobota-nedeľa) 2019

HARMONOGRAM

Od 10 – 18h (6.7.)

9 – 18 h. (7.4.)

MIESTO

Centrum funkčného tréningu (www.CFTbb.sk), Kukučínová 8, Banská Bystrica

REGISTRÁCIA a POSTUP:

 1. Vyplniť formulár a uhradiť platbu dole
 2. Obratom obdržíte email o potvrdení záväznej prihlášky 
 3. Dva týždne pred kurzom (23.3) vám bude odoslaný potvrdzujúci email o naplnení a otvorení semináru. V prípade, že sa seminár nezrealizuje vám bude platba vrátená v plnej sume. Odhlásenie do 1.3. plne refundované. Odhlásenie po 1.3. bez finančnej náhrady. Možnosť ponúknutia svojho miesta niekomu inému, resp. prenos miesta na ďalší kurz. 

KAPACITA

Počet miest: 12

CENA:

Do 28.2. 99

Od 1.3. 119

Absolventi kurzov, klienti videoprogramu OOST majú 50% zľavu z plnej sumy (59,50€), ktorá platí do 28.2. Zaškrtnite druhú položku a uplatnite kupón: Absolvent

V cene je certifikát o účasti, manuál, malé občerstvenie v podobe ovocia, kávy, doživotný vstup do podpornej FB skupiny, ktorá slúži ako tréningová poradňa a e-systém vo forme Pdf. prelinkovaný s videami (otvorte pre viac info)

!!! Pred 15.2. prosím najprv pošlite email a rezervujte si miesto. Následne vám príde email s potvrdením a výzvou na uhradenie platby. V prípade ďalších otázok, ma neváhajte kontaktovať na: tommypovajean@gmail.com

 Autor knihy Puzzle Života, silovo – nápravný tréner, odborník na výživu a preventívnu životosprávu. Ako „manažér zdravia“ pomáham ľuďom s optimalizáciou životosprávy – pohyb, výživa, spánok, nastavenie mysle, vzťahy, prevencia, príroda, sebarozvoj, ktoré vedú k napĺňaniu ich života a cieľom.

Prirodzená strava a manažment stresu sú pravdepodobne najkľúčovejšími faktormi k podpore samoliečebných mechanizmov organizmu. Preto som napísal knihu Puzzle Života, ktorá je základným manuálom a odporúčam ju všetkým svojim súčasným aj budúcim klientom. Vykonaním tohto samoštúdia urobíme prvý krok k mentalite úspechu a vykročeniu na svoju novú cestu. Môžete tak ušetriť mnoho peňazí a najmä svojho životného času. Ovládni svoje telo, nastav myseľ. Staň sa lepším človekom a lepším partnerom pre druhého – je podtitul tejto publikácie.

Ak sa ti páčil tento článok, nezmeškaj nový a ostaň informovaný. Rovnako sa môžeš tešiť na 30 dňovú Lifestyle Academy, ktorá ťa každý deň niečo naučí.

Získaj sprievodcu ne/prirodzenými potravinami + Návod na zostavenie jedálnička podľa individuality, denného harmonogramu a cieľa.

Vaše údaje sú u nás v bezpečí spracované podľa slovenskej a európskej legislatívy. Potvrdením tlačidla vyjadrujete súhlas so spracuvaním podľa zásad vašich údajov. Žiadny SPAM. Odber možné zrušiť kedykoľvek.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho zdieľať: